Száj és testszag ellen természetes módon kutyáknak - PerNaturam - 100% természetes táplálékkiegészítők kutyák és macskák számára
Sajnos kedvenceinket is érintheti a rossz száj-, testszag. Általánosságban elmondható, hogy kedvenceinknél a rossz szájszag fő oka a beteg fogak és fogíny, de emésztési problémák is állhatnak hátterében. A testszag is több okból lehet, allergiák, bőr- és fül fertőzések, de befolyásolhatja az etetés és különféle betegségek is.
Ebben a kategóriában olyan 100%-ig természetes kiegészítőket találsz, melyekkel segítheted kutyádat!
Olvasd tovább
Milyen problémák okozhatnak rossz száj és/vagy testszagot?
- fog és íny betegségek- erről részletesen itt olvashatsz!
- emésztési zavarok
- allergia
- bőr- és fülfertőzések
- betegségek (cukorbetegség, vesebetegség, hormonális zavarok)
- étrend
Általánosságban elmondható, hogy a rossz szájszag fő oka a beteg fogak és fogíny, fokozott nyáladzással együtt. A nyál mindent befed a szaggal amivel érintkezik. Szerencsére léteznek olyan egyszerű módszerek, amelyek segítségével jobb lesz a kutya lehelete és megelőzheted a fogkőképződést. A belső támogatás mellett, a fogászati problémáknál az egyik legegyszerűbb mód, ha rendszeresen, akár napi szinten mosod kedvenced fogát vegyszermentes kutyafogkrémmel és egy ujjra húzható fogtisztítóval vagy fogkefével!
Létezik olyan természetes, por állagú termék is, melyet csak kutyánk ételére vagy vizébe kell keverni és megelőzi a fogkőképződést, vagy a lerakódott plakkot fel is lazítja!
Bizonyos betegségeknek, mint például a cukorbetegség vagy vesebetegség, szintén jelzése lehet a kellemetlen szájszag.
Cukorbetegség tünetei
-
Túlzott szomjúság, fokozott vízfogyasztás
-
Gyakori vizelés
-
Éhség
-
Súlycsökkenés
A kutya teste úgy reagál a magas vércukor szintre, hogy csökkentse- több vizet iszik, annak érdekében, hogy kiürüljön a vizelettel. A sejtjei a glükózt nem tudják hasznosítani, ezért egyfolytában éhes lesz. Ugyan többet eszik, mivel nem tudja hasznosítani a szervezete, ezért fogyni fog.
Más jelei is vannak, például: fénytelen, gyenge minőségű szőr, szőrhullás, édeskés lehelet, ismétlődő húgyúti fertőzések, bőrfertőzések, nem gyógyuló sebek, letargia, kedvetlenség, látás problémák, szürke hályog.
A kezelés nélküli cukorbetegség veseelégtelenséghez, látásvesztéshez, bakteriális és gombás fertőzésekkel szembeni csökkent ellenálláshoz vezet, és máj- és húgyhólyagproblémákat okozhat. Nagyon fontos, hogy mielőbb fény derüljön rá és megfelelő kezelésben részesüljön a beteg.
Akut vesebetegség tünetei:
- étvágytalanság
- hányás
- letargia
Egyéb tünetek lehetnek:
- kiszáradás (ennek teszteléséhez óvatosan húzd hátra a bőrt kutyád hátán, ha nem ugrik vissza azonnal, kiszáradást jelezhet)
- merev lábakkal való járás vagy a mozgás kerülése
- púposított hát a fájdalom miatt
- kevés vizelet, vagy vizelés hiánya
Krónikus vesebetegség tünetei:
- fokozott szomjúság
- vérszegénység (fakó íny és gyengeség)
- nagy mennyiségű híg vizelet, majd a végstádiumban kevés vizelet, vagy nincs vizelet
- étvágytalanság és fogyás
- hányinger, hányás
- székrekedés
- letargia
- fáradtság
- rossz lehelet
- szájfekélyek (későbbi kritikus stádiumban)
Nagyon fontos, hogy ilyen helyzetben (IS), megfelelő eledellel etesd kedvenced, nézd meg itt speciális eledeleinket!
Eledel, bélflóra, bélproblémák, emésztési zavarok
A kutyák bélrendszerében több milliárd jótékony baktérium van, ezek összessége a bélflóra. Ha ez felborul és elszaporodnak a káros baktériumok, számos betegségnek ad alapot.
Például:
- emésztési és felszívódási zavarok
- allergia
- gyenge immunrendszer miatt fogékonyság a fertőzésekre
- hasmenés
Ha a kutyus sok szénhidrátot vagy adalékanyaggal teli ételt eszik, ez megváltoztatja a teste kémiai tulajdonságait, ebből is adódhat a kellemetlen szagú bőr vagy száj. Megelőzésképpen kapjon magas fehérjetartalmú, minőségi és adalékanyag mentes ételt(a minőséget az összetevők alapján mondom, nem ami a csomagolásra van szlogenként írva)! Mivel kutyánk immunrendszerének 80%-át a bélrendszer biztosítja, így egyébként is érdemes odafigyelni, hogy a lehető legtisztább termékeket kapja egészségének védelme érdekében!
Bőrproblémák
Sokféle bőrbetegség okozhat kellemetlen szagot. Gyakori a seborrhea, amely meglehetősen áporodott, kéksajtra emlékeztető szagot áraszt. A seborrhea a kutya bőrén felhalmozódott élesztőgombák miatt alakul ki. Egyetlen megoldás a rendszeres fürdetés, fültisztítás és ha szükséges, gyógyszeres kezelés és természetesen a belső támogatás!
Egymást befedő bőrredőkkel rendelkező fajták hajlamosak erősen szaglani, mert a belső redők könnyen beizzadnak. Ez okozza a dermatitist és a fertőzéseket. Tartsd tisztán a redőket és használj rendszeresen erre kifejlesztett vegyszermentes redő tisztítót!
Hormonális zavar, gomba, bőrallergiák, paraziták vagy a bőr észrevétlen részén lévő fertőzés is idézhet elő rossz szagot. Jelzés számunkra, ha a kutya folyton vakarózik és nyalja az érintett területet. Súlyos esetekben fordulj az állatorvosodhoz!
Fülproblémák
A kutyák fülében - különösen a hosszú, lógó fülű fajtánál, mint például a Basset Hound – megrekedhet a nedvesség, és ez élesztőre emlékeztető szaggal jár. Tisztítsd rendszeresen a kutyád fülét kemikáliamentes fültisztító folyadék valamint vattapamacs segítségével! Ha a fülből jövő szag erőteljes és leginkább a romlott tejre hasonlít, akkor bizony irány az állatorvos! Valószínű, hogy négylábú kisbarátunk bakteriális fertőzésben szenved.
Bűzmirigy
A kutya végbélnyílásában elhelyezkedő bűzmirigyek egyfajta olajos váladékot termelnek. Minden alkalommal, amikor bélmozgás történik, ennek az olajnak egy része felszabadul. Amikor a mirigyek megfertőződnek, az rossz szagot eredményez és még fájdalmas is lehet a kutyának.
A belső támogatás mellett, fontos a testszag ellen a rendszer ápolás!
A kutya szőrének rendszeres ápolása megelőzi a rossz szagok kialakulását. Természetesen más, amikor kinti kutyáról beszélünk, csak bentiről, vagy bejárósról! Ha bejárós, akkor valószínűleg gyakrabban (túlzásba azért ne essünk, nem kell naponta fürdetni), ha csak bent tartózkodik (kivéve az eü sétákat), akkor ritkábban, ha csak kinti a kutyus akkor talán egyáltalán nem érdemes fürdetni. Természetesen ez fajta és szőrzet függő is! Ha Te magad nem tudod megoldani a fürdetését, vidd el egy megbízható kutyakozmetikushoz! Fürdetések között rendszeresen keféld ki a bundából az elhalt szőrt, piszkot és nyálat. Ez már önmagában is sokat tesz a szagok ellen. Illetve fontos, hogy minőségi, vegyszermentes kutyasampont használj, ellenkező esetben bőrproblémák is kialakulhatnak!
Ebben a kategóriában kizárólag 100%-ig természetes kiegészítőket találsz, melyekkel belsőleg támogathatod kutyusod!