Bio, természetes táplálékkiegészítők anyagcsere problémák ellen kutyáknak - PerNaturam - 100% természetes táplálékkiegészítők kutyák és macskák számára
Az anyagcsere kedvenceink mindennapi életükhöz, vitalitásukhoz szükséges. Kedvenceink szervezetének minden sejtjében lejátszódó kémiai reakciók összessége, amelyek energiát biztosítanak a létfontosságú folyamatokhoz és az új szerves anyagok szintéziséhez.
Ebből adódóan az anyagcsere zavara, komoly problémákat okozhat a kutyáknál is. Például: cukorbetegség, hasnyálmirigy és máj problémák, endokrin megbetegedések.
Ebben a kategóriában olyan 100%-ig természetes kiegészítőket találsz, melyekkel segítheted kutyádat a különböző anyagcsere zavarok esetében!
Olvasd tovább
A kutyák anyagcsere -rendszere (is) nagyon összetett; azonban az étkezés alapvető folyamata:
- az élelmiszer metabolizálása
- az élelmiszer energiaként való felhasználása
A lényege: a kutyák számára a táplálék=üzemanyag, ami szó szerint életben tartja őket. Ha a kutya üzemanyaga nem optimális (mint például a magas szénhidrátot tartalmazó eledel), akkor egészségügyi problémák merülhetnek fel vagy felerősödhetnek.
Az alábbiakban pár anyagcsere problémáról olvashatsz:
Hasnyálmirigy és a táplálék szerepe az anyagcsere folyamatokban:
A tápanyagok emésztése érdekében a hasnyálmirigy enzimeket termel: proteáz- fehérje bontásáért, amiláz- szénhidrátok bontásáért és lipáz- zsírbontásért felel. Sokszor hangsúlyozzuk, hogy sok betegség megelőzésében nagy szerepet játszik, hogy mit eszik kedvenced. A magas szénhidráttartalom, nem jó nekik és sajnos a tápok 90%-a azzal van tele, bármilyen szipi-szupi prémium minőség is. Ezzel leterheled kedvenced hasnyálmirigyét, az amiláz bontja le a szénhidrátokat:
- A kutyáknak nincs a nyálukban -amilázuk, mint nekünk, embereknek. Az ő emésztőrendszerük nem a szénhidrát alapú táplálkozásra van berendezkedve.
- A húsevő állatok, például a macskák és a kutyák, természetesen több proteázt termelnek a magas fehérjeszükségletük kielégítésére. Természetesen nem termelnek sok amilázt, mert ősi étrendjük nem gabonafélékből áll, és szervezetüknek nincs táplálkozási igénye a gabonafélékre és keményítőkre.
- Végül az amiláz lebontja a szénhidrátokat cukrokra: Talán a legnyomasztóbb oka annak, hogy nem etethetjük a kutyákat szénhidráttal, az az, hogy a szénhidrátokat aminosavak vagy zsírsavak helyett cukorra bontják, mely ha meghaladja az ő biológiai szükségletüket, anyagcsere betegségekhez vezethet, például cukorbetegség.
Természetes gyógynövényeinkkel tehermentesítheted kedvenced hasnyálmirigyét, a problémák megelőzéseként, vagy már betegségének kiegészítéseként is segítheted kutyusod. A hasnyálmirigy megbetegedéseiről ebben a cikkünkben olvashatsz részletesebben itt!
Cukorbetegség
Amikor a hasnyálmirigy már nem tudja inzulinnal szabályozni a szervezetben lévő glükóz mennyiségét, a glükózszint emelkedik. A glükózt ezután zsírként tárolják a szervezetben, a súlygyarapodás folytatódik, és számos egészségügyi probléma merül fel a túlsúly miatt.
Tünetei:
- Túlzott szomjúság, fokozott vízfogyasztás
- Gyakori vizelés
- Éhség
- Súlycsökkenés
A kutya teste úgy reagál a magas vércukor szintre, hogy csökkentse- több vizet iszik, annak érdekében, hogy kiürüljön a vizelettel. A sejtjei a glükózt nem tudják hasznosítani, ezért egyfolytában éhes lesz. Ugyan többet eszik, mivel nem tudja hasznosítani a szervezete, ezért fogyni fog.
Más jelei is vannak, például: fénytelen, gyenge minőségű szőr, szőrhullás, édeskés lehelet, ismétlődő húgyúti fertőzések, bőrfertőzések, nem gyógyuló sebek, letargia, kedvetlenség, látás problémák, szürke hályog.
A kezelés nélküli cukorbetegség veseelégtelenséghez, látásvesztéshez, bakteriális és gombás fertőzésekkel szembeni csökkent ellenálláshoz vezet, és máj- és húgyhólyagproblémákat okozhat. Nagyon fontos, hogy mielőbb fény derüljön rá és megfelelő kezelésben részesüljön a beteg.
Kiegészítheted az étrendet, hogy tovább segítsed a glükóz anyagcseréjét a szervezetben, a legyengített immunrendszert erősítheted, melyek segítik a tápanyagok felszívódását.
Cushing-kór
A kutya Cushing-kór (hiperadrenokortikizmus) egy endokrin betegség, a kortizol hormon túlzott mennyiségű termelődését jelenti a mellékvesében. A vérben található nagy dózisú kortizol káros hatással van a kutya anyagcseréjére, valamint számos szervének működésére.
Ezért nagyon fontos, hogy támogasd kedvenced máját és hasnyálmirigyét, veséjét, természetes módon segítsd szervezete méregtelenítését!
A természetes gyógymódok és a megfelelő étrend önmagában nem képesek gyógyítani a Cushing-kórt, nagyban javíthatják az életminőséget és a test szerveinek működését, hatékonyan kiegészítve kezelését.
A kortizol hormont a vese mellett elhelyezkedő, meglehetősen pici mirigyek, a mellékvesék termelik. A mellékveséket az adrenokortikotrop (ACTH) nevű hormon stimulálja kortizol termelésére, melyet az agyalapi mirigy termel. A kortizol egy nagyon fontos, a szervezet anyagcseréjét szabályozó hormon.
Ha például egy kutya stressznek van kitéve, megnő a kortizol termelés. Amint ez a stresszhelyzet elmúlik, a kortizol koncentráció visszatér a normál szintre. Miért szabadul fel a kortizol stressz esetén? Mert a véráramba jutó kortizol váltja ki a glükóz felszabadulását a májban. A glükóz biztosítja a többlet energiát az izmok számára, hogy a felfokozott helyzetben a testnek vagy harcolnia kell egy betolakodóval szemben, vagy el kell menekülnie előle.
Cushing-kór gyakori tünetei:
- Fokozott szomjúság és gyakori vizeletürítés, amely miatt vizelettartási nehézségek lesznek, éjszakai balesetek előfordulnak
- Megnövekedett étvágy
- Szőrhullás, vékony bőr
- Elszíneződések a bőrön, pikkely szerű foltok alakulnak ki
- Kedvtelenség
- Túlzott lihegés
- Megereszkedett pocak
A fenti tünetek némelyike nagyon hasonlít a normál öregedési folyamattal járó tünetekre, másik része pedig a kutyák pajzsmirigy betegségére. Emiatt meglehetősen nehéz a Cushing-kór korai diagnózisát felállítani. Ha bebizonyosodik, hogy Cushing-kórral küzd kedvenced nézd meg ezt a kategóriát itt!