A nyersetetésről
Az ősember ült a tűz mellett, amikor a farkas megkörnyékezte, mert jól tudta, hogy az embernél étel van.
Kedves Gazdi!
Visszarepítelek téged évmilliókkal ezelőttre….
Az ősember ült a tűz mellett, amikor a farkas megkörnyékezte, mert jól tudta, hogy az embernél étel van.
Itt kezdődött minden.
Aztán ahogy a mondás is tartja a történelem megismétli önmagát. Bejöttek a köztudatba a tápok, konzervek, jutalomfalatok, majd ismét rájött az ember, hogy a természetes a jobb.
Ahogy megy az idő egyre több orvosi tanulmány jelent meg olyan témákban, mint például rákos megbetegedés, leukémia, máj és vese megbetegedés, allergia, és ezeket a modern tartósító szerekkel átitatott, génmódosított húsokból származó tápok illetve konzervek számlájára írták.
Generációk kutyáit és macskáit etettük végig ezekkel a termékekkel és ez végzetes csapást mért az immunrendszerükre. Sokkal fogékonyabbak lettek a megbetegedésekre és ha ezeket elkapták, már sokkal kisebb volt az esély a gyógyulásra is.
A médiában látottak után a gazdik nagyon gyorsan elfelejtették, hogy honnan is származnak kedvenceik. Hogyan élt az ősfarkas, hogyan vadászott, és ezek alapján hogyan fejlődött ki az emésztőrendszer.
Magát a BARF „Born Again Raw Feeders” etetést egy az USA-ban élő kutyatenyésztő indította el először, amikor is a nála született kutyáknak elkezdte a modern tápok helyett az eredeti nyers csontos és színhúsból, illetve zöldségekből álló új étrendet adni.
A BARF kifejezés fordítása annyit jelent, hogy a nyers étkezés újjászületése, mert biológusok szerint a mostban élő kutyák emésztőrendszere, illetve fogazata még mindig az eredeti ősfarkaséval egyforma, tehát nem alkalmazkodott a táphoz, ami pedig nem véletlen.
A nyers etetéssel Te, mint gazdi, meghosszabbíthatod kedvenced élettartamát. Hogy hogyan?
Azzal, hogy nyers formában, hőkezelés nélkül adod kedvencednek a húst, illetve zöldséget, gyümölcsöt, azzal számára minden fontos tápanyagot fedezel, ezzel szemben a hőkezelt tápokról ez nem mondható el.
Fokozzam még?
Hiperszuper erős lesz ez immunrendszer, fényesebb szőrzet, erősebb inak és csontok, minimális szájszag és fogkőképződés, szinte nulla a gyomorcsavarodás esélye, kevesebb széklet, kevesebb parazita, fejlettebb izomzat és szív. Illetve ha utána számolsz, jóval kevesebbre jön ki havi szinten kedvenced 100%ban egészséges táplálása.
Elgondolkoztál, hogy nekiállsz?
Nagyon helyes gondolat. Azonban néhány dologra had hívjam fel a figyelmed.
Nagyon fontosak az arányok, mert ha túlzásba viszed a csontot, a kedvencednek székrekedése lesz. Zöldségeket, belsőségeket hetente egyszer ajánlott adni. Célszerű a különböző olajak és táplálék-kiegészítők használata, általában kúraszerűen vagy célzottan egy-egy problémára. Habzsolás esetén fokozott figyelemmel kell kísérjük kedvencünk minden étkezését a fulladásveszély miatt. Tápról való átállás esetén hányás és hasmenés normális.
Nos kedves gazdi, remélem sikerült Téged is a nyersetetők táborába csábítanom.
Jövő héten új izgalmas témát fogunk boncolgatni.
Várlak vissza!